پروژه نیروگاه خورشیدی شرکت تارخ یزد

مشخصات فنی پروژه

تجهیزات برند مدل تعداد کشور سازنده
پنل خورشیدی SUNTECH STP325-24/Vfw 128 چین
اینورتر خورشیدی SMA SUNNY TRIPOWER 20000TL 2 آلمان

درباره پروژه، مراحل و نحوه اجرا

این نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه به ظرفیت ۸۰ کیلووات می باشد. کلیه مراحل احداث نیروگاه شامل مشاوره، ارائه طرح توجیهی فنی – اقتصادی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازی توسط شرکت دادمان یزد صورت پذیرفته است. مراحل نصب این نیروگاه در اوایل اسفند سال 98 آغاز گردید و در اواخر اسفند ماه به پایان رسیده است. مدت زمان اجرای پروژه 24 روز بوده است. پس از بازدید شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و تایید فنی نصب نیروگاه، مجوز نصب کنتور داده شد.

از نکات مثبت این نیروگاه اجرای پروژه برروی سوله موجود کارخانه بوده که از فضای بدون استفاده، بهره برداری گردیده است و هزینه سرمایه گذاری اولیه کمتر گردیده است و از زیرساخت های موجود مانند سقف سوله بدون استفاده و انشعاب برق صنعتی موجود استفاده گردیده همچنین یک خط تولید جدید علاوه بر خط تولید قبلی ایجاد گردید که محصول آن برق سبز است .

از نکات منفی این پروژه می توان به خروجی آن اشاره کرد که چون نحوه قرارگیری پنلها مطابق با وضعیت موجود سوله است، خروجی به میزان 2% از میزان نرمال کمتر می باشد. با در نظر گرفتن تمامی موارد اجرای نیروگاه برروی سوله این شرکت کاملا منطقی و اقتصادی می باشد.
این پروژه سال اول 70.000 کیلووات ساعت برق تولید می کند و با در نظر گرفتن افت ناچیز سالیانه پنلها در طول مدت 20 سال تولید نیروگاه به 1.270.000 کیلووات ساعت خواهد رسید. در طول 20 سال این نیروگاه باعث کاهش تولید 830 تن گازهای گلخانه ای می گردد. در مقایسه با نیروگاههایی که با استفاده از گاز طبیعی تولید برق می کنند از هدر رفت 126.500متر مکعب گاز طبیعی جلوگیری می کند. در مقایسه با نیروگاههای گازی باعث کاهش مصرف آب به میزان 4.827.000 عدد (بطری آب معدنی 300 سی سی) می گردد. برای جلوگیری از تولید این میزان گاز گلخانه ای می بایست در حدود 3200 اصله درخت کاشت شود همچنین این آلایندگی معادل این است که یک اتومبیل 26 دور سرتاسر ایران را طی کند.

هدف از اجرای پروژه

سالها است باتوجه به محدودیت منابع تجدیدناپذیر و آگاهی از قدرت و قابلیت های چشمگیر و بی انتهای انرژی خورشیدی اقبال جهانی نسبت به استفاده از آن افزایش پیدا کرده است و بدون شک در آینده نزدیک، این گوی آتشین و قدرتمند جهان را دگرگون خواهد کرد. دادمان یزد با بهره گیری از استانداردهای روزِ جهانی و ملی، فناوری های دوستدار محیط زیست، کاهش هزینه ها در کنارِ بازدهی و اعتماد بیشتر، به این صنعت به حوزه نیروگاه های خورشیدی ورود پیدا کرد و با بالاترین کیفیت، خدماتی مانند طراحی، مشاوره، تامین تجهیزات، نصب و بهره برداری، تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش را ارائه می دهد. هدف ما این است که با تمام توان فنی و بهره گیری از دانش روز و تجربه علمی و عملی خود، برای توسعه راه حل های بهره برداری و ذخیره سازی انرژی خورشیدی برنامه ریزی و اقدام کنیم. تجربه علمی و عملی و وجود متخصصین مجرب باعث شده دادمان یزد با اطمینان خاطر متعهد به ارائه باکیفیت ترین تجهیزات، نصب مطمئن نیروگاه خورشیدی، اتمام پروژه طبق زمان درج شده در قرارداد، پایش میزان برقِ تولیدی نیروگاه به صورت روزانه و نظارت دقیق و مستمر و ارائه خدمات مورد نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن شود. کلیه خدمات و نظارت ها توسط مجرب ترین متخصصان، مطابق با استانداردهای روز دنیا و براساس قرارداد صورت می گیرد.

درباره شرکت تارخ یزد

dadhotelشرکت تارخ یزد یکی از تولیدکنندگان مطرح در صنعت نساجی کشور محسوب می شود و با بیش از نیم قرن تجربه متعلق به بخش خصوصی می باشد و طی سالهای گذشته در فازهای مختلف به فعالیت خود ادامه داده است.
تارخ یزد با بهره گیری از انواع دستگاه و ماشین آلات گردبافی، رنگرزی، تکمیل، خارزنی، تیغ و پولیش، لمینت، پرس، Emboss و کلندر و …..، قابلیت تولید طیف وسیعی از پارچه های گردبافی، تخت، مخمل، مبلی، کاور مبل، صنایع کفش، آستر لباس، سفره ای، پرده ای و صنایع خودروسازی را دارا می باشد.
از محصولات تارخ یزد می توان به انواع پارچه های مخمل، جیر، ژرسه، پاناما، کرپ در طرحها و رنگ های مختلف، جاجیم، کرپ پشم، ملافه، کدری طرحدار و ساده در عرض های مختلف، تولید پارچه های مربوط به ارتوپدی، شال و روسری، محصولات مربوط به کالای خواب و صنایع کیف و کفش و خودروسازی، روکش مبل و صنایع مبل سازی اشاره کرد.
تارخ یزد با رعایت بالاترین استانداردهای کیفیت، ضمن احترام به محیط زیست، با استفاده از بهترین منابع و قابلیت هایی که شامل پرسنل ماهر، ماشین آلات بروز شده و همچنین مواد اولیه عالی است، در سطوح بالا رقابت می نماید.

اهداف شرکت تارخ یزد:

• توسعه بازارهای داخلی و خارجی و عرضه محصولات رقابتی در بازار های هدف
• ارتقاء سطح دانش و مهارت پرسنل
• افزایش تنوع محصولات و خدمات
• سرمایه گذاری بر روی تحقیقات و استفاده از آنها جهت ارتقاء کیفیت و سطح تولید

اطلاعات تماس

آدرس : یزد – مهریز – شهرک صنعتی هروفته – میدان گلستان – خیابان اطلسی – روبروی آسمان موتور – پلاک 286
تلفن : ۹۱۰۰۸۵۸۵-۰۳۵
وب سایت : www.tarokheyazd.com