پروژه نیروگاه خورشیدی شرکت بافندگی ارشیا بافت (نگارین تکمیل)

مشخصات فنی پروژه

تجهیزات برند مدل تعداد کشور سازنده
پنل خورشیدی SUNTECH STP325-24/Vfw ۶۴ چین
اینورتر خورشیدی SMA SUNNY TRIPOWER 20000TL ۱ آلمان

درباره پروژه، مراحل و نحوه اجرا

این نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه به ظرفیت 20 کیلووات است و کلیه مراحل احداث نیروگاه شامل مشاوره، ارائه طرح توجیهی فنی – اقتصادی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازی توسط شرکت دادمان یزد صورت پذیرفته است. مراحل نصب این نیروگاه در اواخر بهمن سال 98 آغاز شد و اوایل اسفند ماه به پایان رسید. اجرای این پروژه 14 روز به طول انجامید و پس از بازدید صورت گرفته توسط شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و تایید فنی نصب نیروگاه، مجوز نصب کنتور صادر شد.

از نکات مثبت این نیروگاه اجرای پروژه برروی سوله موجود در کارخانه است، زیرا از این طریق علاوه براینکه از فضایی بلااستفاده بهترین بهره‌ برداری صورت گرفته، در هزینه سرمایه گذاری اولیه نیز صرفه جویی شده است. همچنین از زیرساخت های موجود در این فضا مانند سقف سوله و انشعاب برق صنعتی نیز استفاده شد.

البته گفتنی است، از نکات منفی این پروژه  می توان به خروجی آن اشاره کرد که چون نحوه قرارگیری پنل ها مطابق با وضعیت موجود سوله طراحی شده است، خروجی به میزان 1درصد از میزان نرمال کمتر می باشد.
نهایتا با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده، اجرای نیروگاه برروی سوله ی این شرکت کاملا منطقی و اقتصادی است.

این پروژه سال اول 35000 کیلووات ساعت برق تولید می کند و با در نظر گرفتن افت ناچیز سالیانه ی پنل ها در طول مدت 20 سال تولید نیروگاه به 647000 کیلووات ساعت خواهد رسید. در طول 20 سال این نیروگاه سبب کاهشِ تولید 420 تن گازهای گلخانه ای می شود و در مقایسه با نیروگاه هایی که با استفاده از گاز طبیعی تولید برق می کنند از هدر رفت 64.000 متر مکعب گاز طبیعی جلوگیری می کند. همچنین در مقایسه با نیروگاه های گازی کاهش مصرف آب را به میزان 2.448.000 عدد (بطری  آب معدنی 300 سی سی) به دنبال دارد. بهتر است بدانید، برای جلوگیری از تولید این میزان گاز گلخانه ای می بایست در حدود 1600 اصله درخت کاشته شود. نکته قابل تامل اینکه این میزان آلایندگی را می توان با 13 دور حرکتِ یک اتومبیل سراسر ایران مقایسه کرد.

هدف از اجرای پروژه

سالها است باتوجه به محدودیت منابع تجدیدناپذیر و آگاهی از قدرت و قابلیت های چشمگیر و بی انتهای انرژی خورشیدی اقبال جهانی نسبت به استفاده از آن افزایش پیدا کرده است و بدون شک در آینده نزدیک، این گوی آتشین و قدرتمند جهان را دگرگون خواهد کرد. دادمان یزد با بهره گیری از استانداردهای روزِ جهانی و ملی، فناوری های دوستدار محیط زیست، کاهش هزینه ها در کنارِ بازدهی و اعتماد بیشتر، به این صنعت به حوزه نیروگاه های خورشیدی ورود پیدا کرد و با بالاترین کیفیت، خدماتی مانند طراحی، مشاوره، تامین تجهیزات، نصب و بهره برداری، تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش را ارائه می دهد. هدف ما این است که با تمام توان فنی و بهره گیری از دانش روز و تجربه علمی و عملی خود، برای توسعه راه حل های بهره برداری و ذخیره سازی انرژی خورشیدی برنامه ریزی و اقدام کنیم. تجربه علمی و عملی و وجود متخصصین مجرب باعث شده دادمان یزد با اطمینان خاطر متعهد به ارائه باکیفیت ترین تجهیزات، نصب مطمئن نیروگاه خورشیدی، اتمام پروژه طبق زمان درج شده در قرارداد، پایش میزان برقِ تولیدی نیروگاه به صورت روزانه و نظارت دقیق و مستمر و ارائه خدمات مورد نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن شود. کلیه خدمات و نظارت ها توسط مجرب ترین متخصصان، مطابق با استانداردهای روز دنیا و براساس قرارداد صورت می گیرد.

درباره شرکت بافندگی ارشیا بافت (نگارین تکمیل)

arshiabaftشاهنامه فردوسی پیشینه بافندگی و نساجی را تا زمان جمشید شاه پیشدادی به عقب می برد.
بیاموخت شان رشتن و تافتن              به تار اندرون پود را بافتن
با نگاهی به مجسمه های به جا مانده از فلات ایران حداقل حدود 4200 سال قبل از میلاد پوشش ایرانیان پوست حیوانات نبوده و پارچه های بافته شده از پشم حیوانات بوده است. قدیمی ترین پارچه های بدست آمده در ایران به 6 هزار سال قبل برمی گردد و به همین دلیل است که ایرانیان نخستین ملت در بافندگی پارچه شناخته شده اند. این صنعت در طول تاریخ از زمان ساسانیان، سلجوقیان و صفویان دوران اوج خود را سپری کرد.
مجموعه تولیدی نگارین تکمیل با برند ارشیابافت یکی از معروف ترین برندهای تولید پارچه پرده ای و مبلی در ایران است. این مجموعه با بهره گیری از بهترین و مدرن ترین امکانات و تجهیزات پیشرفته روز اروپا به تولید پارچه پرده ای و مبلی با کیفیتی عالی می پردازد.
نگارین تکمیل در 3 خط پیوسته با تولید نخ های فانتری، چله پیچی و بافندگی شروع به فعالیت نموده است. در حال حاضر نیز با تولید پارچه در 12 رنگ پود و چله های متنوع قادر به رقابت با پارچه های وارداتی بوده و کیفیت آن در سطح استاندارد های جهانی است.
مجموعه نگارین تکمیل با به کارگیری ماشین های روز دنیا در بافت پارچه پرده ای و مبلی و استفاده از انواع نخ ها شامل؛ شانل، FDY، ATY، DTY ، لَمه و سیم در حال تولید پارچه پرده ای و مبلی در 12 رنگ مختلف چله و پود و با استفاده از نخ خام قادر به تولید 18 رنگ مختلف و پارچه های رنگ رزی است. این مجموعه با استفاده از نرم افزار EAT شرکت آلمانی در زمینه طراحی و بهره گیری از متخصصین طراحی و بافت، قادر به تولید جدید ترین طرح های پارچه و همچنین طرح های ابداعی است.

اطلاعات تماس

آدرس : یزد – شهرک صنعتی (خضر آباد)، فاز ۲ –  انتهای ۲۴ متری پنجم – شرکت ارشیا بافت
تلفن : ۳۷۲۷۲۱۶۹-۰۳۵
وب سایت : arshiabaft.nassaj.ir